🚚 Darmowa dostawa powyżej 499 zł | ✅ 100% gwarancja satysfakcji
Strona główna / Porady / Kolagen dla lepszego samopoczucie i młodzieńczego wyglądu
 

Kolagen dla lepszego samopoczucie i młodzieńczego wyglądu

Przewidywany czas czytania: 15 min
Data publikacji: 06/11/2023
Kolagen dla lepszego samopoczucie i młodzieńczego wyglądu

Wszyscy o tym marzymy…

Promienna, młodzieńcza skóra, zdrowe stawy, gęste włosy, piękne paznokcie i super metabolizm.

„Suplementy” dla młodzieńczego wyglądu dodają Ci energii, zapewniają super samopoczucie i są ściśle związane z jednym z białek…

Mowa o kolagenie – i jesteśmy pewni, że nie słyszysz o nim po raz pierwszy.

Założymy się, że nie wiesz, jak całościowo wykorzystać potencjał tego „cudownego budulca”, odzyskać młodzieńczy wygląd i świetne samopoczucie.

Jeżeli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, radzimy Ci, byś w tej chwili całą uwagę skupiła tym, co zaraz przeczytasz. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o kolagenie i jego niezwykłym potencjale.

SPIS TREŚCI

 1. CZYM JEST KOLAGEN?
 2. BADANIA
 3. STRUKTURA KOLAGENU
 4. NIEDOBÓR KOLAGENU
 5. TYPY KOLAGENU
 6. KOLAGEN W ŻYWNOŚCI
 7. SUPLEMENTY DIETY Z KOLAGENEM
 8. POCHODZENIE KOLAGENU
 9. KIEDY PRZYJMOWAĆ KOLAGEN?
 10. SKUTKI UBOCZNE KOLAGENU
 11. KTÓRY KOLAGEN WYBRAĆ?
 12. OPINIE UŻYTKOWNIKÓW PREMIUM COLLAGEN COMPLEX

CZYM JEST KOLAGEN?

Okej, na początek podstawy.

Czym jest kolagenTo najliczniej występujące białko w Twoim organizmie. Dzięki bogatemu składowi aminokwasów pojawia się w organizmie aż w 28 wersjach. Więcej o tym, dlaczego to takie ważne, powiemy później. Najpierw jednak zobaczmy, gdzie w ogóle znajduje się to białko i jaka jest jego rola.

POZYTYWNE SKUTKI KOLAGENU

Kolagen jest również słusznie nazywany „cudownym budulcem”, ponieważ w świecie zdrowia i urody niezaprzeczalnie zajmuje pierwsze miejsce.

To białko, które może się pochwalić licznymi korzystnymi właściwościami.

Na przykład:

 • stanowi znaczącą część Twojej skóry, chrząstek stawowych, kości i wielu innych tkanek,
 • wspiera porost włosów i paznokci,
 • wpływa na zdrowie Twoich jelit
  i
 • dba o elastyczność Twojej skóry.

Niestety, łączy się z tym jeden nieprzyjemny fakt.

Problem polega mianowicie na tym, że proces powstawania tego wyjątkowo ważnego białka z biegiem lat zwalnia.

Od około dwudziestego roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Spadek ten jest zaś tak szybki, że koło czterdziestki nie masz już jednej trzeciej zapasów.

Jeżeli dodamy do tego pozostałe niekorzystne czynniki, takie jak stres, niedobór snu, palenie, nadmierna ekspozycja na słońce, konsekwencje będą bardziej niż widoczne.

Co to oznacza w praktyce? Spójrzmy…

KOLAGEN DLA SKÓRY

Kolagen stanowi około 70% Twojej skóry. Zapewnia skórze jędrność, blask i młodzieńczy wygląd.

W obliczu jego niedoboru możesz szybko zdać sobie sprawę z tego, jak nieprzyjemne są tego konsekwencje.

Kolagen dla skóryMowa o tych oznakach starzenia, które są widoczne na co dzień i wprawiają Cię w zły nastrój, odbierając energię do życia. Są to:

 • zmarszczki,
 • zapadnięte policzki,
 • obwisła twarz
  i
 • zmęczony wygląd.

Kolagen jest dla skóry tym, czym woda dla roślin pokojowych – jeśli go brakuje, kwiat z czasem uschnie.

Oczywiście, obwisła skóra, i zmęczony wygląd to daleko nie jedyne problemy, związane z niedoborem tego białka.

KOLAGEN DLA STAWÓW

Kolagen dla stawówNiedobór kolagenu utrudnia także poruszanie się i prowadzi do pojawiania się bólu stawów. Ponieważ białko to jest integralną częścią stawów i ścięgien, jego niedobór może prowadzić do szeregu problemów, które mogą uniemożliwić sprawne poruszanie się i trening.

Kolagen ma charakterystyczną gładką strukturę i, podobnie jak olej w mechanizmach zębatych, dba o to, by części ciała poruszały się gładko tak, by nie dochodziło do zbędnego zużycia i uszkodzeń.

KOLAGEN DLA WŁOSÓW

Kolagen dla włosówCóż, czynniki zewnętrzne i kosmetyki dodatkowo hamują syntezę kolagenu, przez co włosy stają się kruche i łamliwe, a problemem staje się także ich nadmierne przerzedzenie.

To bardzo nieprzyjemna sytuacja, którą większość postrzega jako z góry przegraną bitwę. Nie jest to jednak prawda. Również stan włosów i mieszków włosowych ma wiele wspólnego z kolagenem – jeżeli masz tego świadomość, możesz wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak to zrobić? O tym niebawem.

KOLAGEN DLA PAZNOKCI

Zadbane, gładkie i długie paznokcie, wraz ze zdrową skórą i wspaniałymi włosami, są obecnie uważane za klasyczny standard piękna, i nie tylko to…

Piękne paznokcie to dowód na to, że w Twoim ciele jest wystarczająco dużo kolagenu. Jeśli są kruche, łamliwe i rozdwajają się, jest to sygnał alarmowy. Bo wiesz, stan zdrowia wewnątrz daje o sobie znać także na zewnątrz.

Ale łamliwe paznokcie, cienka skóra, zniszczone stawy i łamliwe włosy to nie jedyne objawy niedoboru kolagenu…

KOLAGEN DLA FLORY JELITOWEJ

Kolagen dla flory jelitowej

Nie zapominaj, że pod powierzchnią kryje się coś o wiele bardziej nieprzyjemnego.

Gdzie dokładnie?

W Twoich jelitach.

Zespół nieszczelnego jelita to poważne schorzenie, z którym zmaga się coraz większa liczba osób. Kiedy jelita nie są w stanie skutecznie wykonywać jednego ze swoich głównych zadań, do Twojego krwiobiegu dostają się szkodliwe dla ciała substancje. Możesz nie mieć o tym pojęcia, ale najprawdopodobniej zmagasz się z licznymi problemami, co do których nie masz pewności, skąd się wzięły.

Zmęczenie, wahania nastroju, problemy z koncentracją, wysypki, trądzik i inne irytujące problemy dotykają Cię, ponieważ Twój mechanizm obronny nie działa tak, jak powinien.

Ściana jelita również zbudowana jest w dużym stopniu z kolagenu.

Gdy brakuje tego budulca, Twoje jelita powoli tracą skuteczność.

Zespół nieszczelnego jelita

Jak widzisz, istnieje całkiem sporo problemów, wywoływanych niedoborem kolagenu. Dlatego nie dziwi mnie, że najprawdopodobniej zastanawiasz się…

Czy istnieje sposób na uniknięcie tego nieprzyjemnego scenariusza i przejęcie kontroli nad swoim samopoczuciem?

Dokładnie nad tym się zastanawialiśmy, gdy poznaliśmy brutalne fakty na temat kolagenu. Musimy powiedzieć, że ostateczna odpowiedź wręcz nas zachwyciła.

Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego, zalecamy zapoznanie się ze zwycięską strategią w całości, aby upewnić się, że Ty również doświadczyć niesamowitych zmian tak szybko, jak to możliwe.

KOLAGEN W CIĄŻY

Wydaje się, że w okresie ciąży każdy drobiazg urasta do rangi przedmiotu debaty, zwłaszcza, jeżeli mowa o odżywianiu. Każdy produkt jest dyskutowany, każdy lek jest poddawany kontroli, a każdy suplement diety jest traktowany z podejrzliwością.

Chociaż kolagen jest białkiem naturalnie występującym w diecie i według ekspertów nie powinien stanowić zagrożenia dla dziecka, należy zachować ostrożność.

Nie wszystkie suplementy kolagenowe są wytwarzane w ten sam sposób – nie tylko występują w różnych formach, ale także różnią się pod względem składu.

Źródło kolagenu jest bardzo ważne, więc upewnij się, że sprawdziłaś skład przed zażyciem. Jeśli nadal masz wątpliwości, zalecamy skonsultowanie przyjmowania kolagenu w czasie ciąży z ginekologiem.

BADANIA
Badania

Skuteczność hydrolizowanego kolagenu została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych…

Na podstawie wyników 19 badań z udziałem łącznie 1125 uczestników w wieku od 20 do 70 lat (95% z nich to kobiety) stwierdzono, że przyjmowanie hydrolizowanego kolagenu faktycznie hamowało starzenie się skóry: po 90 dniach uczestnicy doświadczyli poprawy elastyczności skóry i zmniejszenia zmarszczek w porównaniu z osobami, które otrzymywały placebo.

Badania wykazały również, że hydrolizat kolagenu jest wchłaniany w jelitach i gromadzi się w chrząstce, dzięki czemu jest bardziej niż zalecany dla osób dotkniętych chorobami stawów, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów i inne schorzenia.

W jednym z badań przeanalizowano, czy codzienne przyjmowanie kolagenu może rzeczywiście zapobiegać łamliwości paznokci i poprawiać ich wzrost… 24 uczestników przyjmowało kolagen przez 24 tygodnie, po czym nastąpił 4-tygodniowy okres przerwy, w którym lekarz ocenił objawy (łamliwość, szorstkość i łuszczenie się paznokci). Dzięki hydrolizowanemu kolagenowi wzrost paznokci poprawił się o 12%, a ich łamliwość zmniejszyła się o 42%.

Niewiarygodne, prawda?

STRUKTURA KOLAGENU

Okej…

Jak już wspomnieliśmy, jest to bardzo ważne białko, co oznacza, że kolagen jest w rzeczywistości kompleksową cząsteczką organiczną składającą się z mniejszych jednostek.

PEPTYDY I SYNTEZA KOLAGENU

W fazie syntezy w pierwszej kolejności wiążą się ze sobą najbardziej podstawowe części, które nazywamy aminokwasami. Dostarczasz je do organizmu z pożywieniem.

To przede wszystkim:

 • prolina,
 • glicyna,
 • glutamina
  i
 • arginina.

Synteza kolagenuPeptydy kolagenowe to wytwór wszystkich tych cząsteczek, które następnie łączą się w trzecim i ostatnim etapie, tworząc końcowe białko – kolagen – będący budulcem włókien kolagenowych.

To prowadzi nas do kolejnej ważnej informacji, która jest kluczowa, jeśli chcesz dać swojemu ciału to, czego naprawdę potrzebuje.

Zróżnicowany skład aminokwasowy i różne sekwencje są powodem, dla którego do tej pory zdefiniowano aż 28 różnych jego typów.

Jeśli wyobrazisz sobie, że różne aminokwasy są jak cegły o różnych kształtach i rozmiarach, które możesz łączyć w dowolny sposób, szybko stanie się jasne, że istnieje wiele różnych wersji kolagenu, tak jak można budować różne rodzaje budynków z różnych cegieł.

NIEDOBÓR KOLAGENU

Jak w ogóle możesz stwierdzić, że za Twoje problemy odpowiada niedobór kolagenu?

Chociaż nie jest możliwe zmierzenie jego zawartości (na przykład za pomocą badania krwi), istnieją bardzo wymowne oznaki, że organizm cierpi na niedobór tego kluczowego budulca:

Niedobór kolagenu

 • zmarszczki i obwisła skóra,
 • cienie pod oczami,
 • łamliwe paznokcie i włosy,
 • skurcze, osłabione mięśnie i bóle stawów.,
 • problemy z trawieniem spowodowane cienką śluzówką przewodu pokarmowego,
 • mniejszy przepływ krwi…

Ale to nie wszystko – wymieniliśmy tylko kilka najbardziej oczywistych przykładów. Przyczyną nr 1 tych objawów jest zatem spadek poziomu kolagenu. Jak do tego dochodzi?

Istnieje oczywiście wiele przyczyn, ale to od Ciebie zależy, czy zajmiesz się nimi, czy całkowicie je zignorujesz.

W większości przypadków odpowiedzialność spoczywa na Tobie, więc oto jak możesz przejąć kontrolę nad czynnikami, które mogą konkretnie zepsuć Twoje plany.

CO NISZCZY KOLAGEN?

Do grona „zabójców kolagenu” bez wątpienia zaliczają się:
Ekspozycja na promienie UV

 • Ekspozycja na promienie UV bez odpowiedniej ochrony (ponieważ promienie UV przenikają przez środkową warstwę skóry, kolagen rozkłada się szybciej, więc krem z filtrem SPF to Twój must have nawet w chłodniejszych miesiącach roku).
 • Niedobór witaminy C i cynku (witamina C w połączeniu z cynkiem wspomaga produkcję kolagenu i zwalcza uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV).
 • Niedobór snu (sen dla urody to nie mit – sen jest niezbędny do regeneracji skóry, odnowy komórek i uzupełniania kolagenu).
 • Spożywanie cukru (cukier przyspiesza rozpad cząsteczek elastyny i kolagenu – i nie, nie znajduje się on tylko w ciastkach i czekoladzie, jest w większości produktów, które znajdziesz na sklepowych półkach, ale producenci używają innych, nieco bardziej skomplikowanych określeń na etykietach).
 • Palenie (od dawna kojarzone ze zmarszczkami na twarzy i powolnym gojeniem się ran – ten szkodliwy nawyk zmniejsza syntezę kolagenu nawet o 20%).
 • Brak aktywności fizycznej (brak ćwiczeń powoduje, że organizm produkuje mniej kolagenu).
 • Stres (skóra jest naszym największym organem, więc często jest jednym z pierwszych, które są narażone na stres) – reakcja organizmu na stres prowadzi do zwiększonej produkcji wolnych rodników i uszkodzeń DNA, co przyspiesza starzenie się skóry.

Cóż, skupiając się na powyższych czynnikach możesz spowolnić proces starzenia się, ale są też takie, na które niestety nie masz większego wpływu:
Zanieczyszczenie powietrza

 • Wiek (utrata kolagenu spowodowana starzeniem się nazywana jest starzeniem wewnętrznym – nieuniknionym procesem, w którym elastyna, kolagen i kwas hialuronowy z czasem ulegają rozpadowi, powodując utratę zdolności skóry do zatrzymywania wody i stają się coraz bardziej luźne).
 • Zanieczyszczenie powietrza (ekspozycja na zanieczyszczone cząsteczki prowadzi do powstawania wolnych rodników, niedoboru przeciwutleniaczy i rozpadu kolagenu).
 • Menopauza (organizm traci 30% kolagenu w ciągu pierwszych 5 lat po wystąpieniu menopauzy, a następnie traci około 2% rocznie przez kolejne 20 lat).

Jak widzisz, przeważają czynniki na które masz bezpośredni wpływ. Twój los leży w Twoich rękach, dlatego sugerujemy, abyś podjęła działania jak najszybciej – pamiętaj, że poziom kolagenu zaczyna spadać już w okolicach 25 roku życia.

TYPY KOLAGENU

Każdy rodzaj kolagenu różni się pod względem funkcji, rozmieszczenia cząsteczek i składników komórkowych, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – włókna kolagenowe, które działają jako struktury podporowe i łączą ze sobą komórki, zawierają co najmniej jedną strukturę potrójnej helisy.

Cóż – faktem jest, że spośród wszystkich 28 rodzajów kolagenu, niektóre wyróżniają się najbardziej…

TYP 1

Kolagen typu 1 to najczęściej występujący w Twoim organizmie rodzaj kolagenu. Stanowi aż 90%. Ten niezmiernie ważny budulec, który znajduje się w skórze, kościach, naczyniach krwionośnych i tkance łącznej, odgrywa kluczową rolę w procesie walki ze starzeniem się.

TYP 3

Oczywiście wygląd to nie wszystko.

Chociaż jest go nieco mniej w organizmie, nadal jest to bardzo ważny typ kolagenu, jeśli chcesz czuć się świetnie i mieć dużo energii. Tak jak kolagen typu 1, znajdziemy go w podobnych miejscach, z tym wyjątkiem, że kolagen typu 3 jest niezbędny głównie dla zdrowia jelit.

To ściana jelit decyduje o tym, które substancje mogą dostać się do krwiobiegu, a które muszą opuścić organizm. Dlatego wierzymy, że chcesz mieć pełną kontrolę nad tym procesem, w przeciwnym razie możesz cierpieć z powodu problemów (skóra trądzikowa, wysypka, wahania nastroju, zmęczenie, problemy z koncentracją itp.), będących konsekwencją obecności niebezpiecznych toksyn.

A co z kolagenami typu 5 i 10, które również uplasowały się na liście kluczowych kolagenów?

Typy kolagenu

Cóż, ta dwójka również wywalczyła sobie to zaszczytne miejsce dzięki swoim super właściwościom.

TYP 5

Kolagen typu 5 jest kluczowy zwłaszcza dla ekspresowej regeneracji komórek.

Odnajdziemy go przede wszystkim w rogówce, a najlepiej współdziała z kolagenem typu i i 3. Jego głównym zadaniem jest wzmacnianie tkanki łącznej, szczególną skuteczność wykazuje zaś również w utrzymywaniu zdrowia oczu, błon komórkowych i innych tkanek.

TYP 10

Kolagen typu 10 jest niezbędny dla zdrowia chrząstek, niczym niezakłócanego ruchu i beztroskiego cieszenia się aktywnością sportową.

Przeczytawszy to, należy zadać sobie logiczne pytanie…

Ponieważ prawdopodobnie nie chcesz szybko się zestarzeć i doświadczać innych problemów związanych z niedoborem kolagenu, jesteśmy pewni, że ciekawi Cię, co możesz zrobić, by zapobiec niedoborowi.

Ponieważ mówimy o białku, złożonej cząsteczce organicznej, która może ulec rozpadowi, ważne jest, aby jak najbardziej ograniczyć ten proces.

KOLAGEN W ŻYWNOŚCI

Oprócz tego, że możesz spowolnić proces rozpadu kolagenu, Twoje wybory wpływają również na to, ile kolagenu może wytworzyć lub zsyntetyzować Twój organizm.

Niektóre produkty uznawane są za super źródło aminokwasów, które, jak już wiemy, są podstawowym budulcem kolagenu.

A zatem…

Jeżeli Twoja dieta jest zbilansowana i różnorodna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że synteza kolagenu będzie lepsza, niż w przypadku ubogiego i niezbilansowanego stylu żywienia.

To dlatego, że bez odpowiedniego „materiału” organizm po prostu nie jest w stanie wytworzyć kolagenu, na skutek czego różnica między podażą a popytem jest jeszcze większa.

Dlatego zachęcamy, byś wybierała pokarmy, które dostarczają organizmowi niezbędnych budulców.

Kolagen w żywnościTo przede wszystkim:

 • mięso kurczaka,
 • ryby,
 • jaja,
 • cytrusy,
 • owoce jagodowe,
 • czosnek,
 • fasola,
 • orzechy nerkowca.

KOLAGEN HYDROLIZOWANY

Ale prawdą jest, że możesz pójść o krok dalej, jeśli naprawdę chcesz wyglądać młodo i czuć się świetnie.

Dostępna jest specjalna forma kolagenu, która sprawia, że jest on trzykrotnie bardziej przyswajalny niż ten pochodzący z pożywienia.

Wiem, brzmi niewiarygodnie, ale to prawda!

Mowa o tak zwanym hydrolizowanym kolagenie, pozyskiwanym w toku procesów enzymatycznych, których produktem końcowym są cząstki zwane peptydami.

Kolagen hydrolizowany

Ponieważ peptydy mogą pochwalić się formą idealną do wchłaniania od wczesnego etapu, nie trzeba dodawać, że efekt i wynik końcowy są znacznie lepsze.

SUPLEMENTY DIETY Z KOLAGENEM

Gdzie znajduje się ta wersja kolagenu?

Znajdziesz ją wyłącznie w wysokiej jakości suplementach diety.

Z uwagi na zalanie rynku wieloma produktami powiemy Ci, na co musisz uważać, zanim zbudujesz swój zapas suplementów z kolagenem.

Poza tym, że powinnaś wybrać kolagen hydrolizowany, bardzo ważne jest znalezienie kompleksowego rozwiązania.

POCHODZENIE KOLAGENU

Przypominamy, że kolagen pozyskiwany jest z różnych źródeł, dlatego możesz napotkać>

 • kolagen rybi/morski,
  Pochodzenie kolagenu
 • kolagen wołowy,
 • kolagen z błony skorupki jaja kurzego,
 • kolagen z kurczaka
  i
 • kolagen syntetyczny.

KOLAGEN RYBI/MORSKI

Kolagen rybi jest pozyskiwany ze skóry, płetw i ości ryb, ale ryby niekoniecznie są jedynym źródłem kolagenu morskiego – często pozyskuje się go ze skorupiaków i meduz.

Składa się głównie z kolagenu typu 1, ale nie oznacza to, że jest mniej skuteczny niż na przykład kolagen wołowy, który zawiera zarówno typ 1, jak i typ 3, ponieważ kolagen typu 1 znajduje się prawie wszędzie w organizmie, z wyjątkiem tkanki chrzęstnej.

Oprócz tego, że jest głównym wrogiem widocznych oznak starzenia się, kolagen typu 1 przyspiesza gojenie się ran, wspomaga regenerację kości i stabilizuje poziom cukru we krwi, zmniejsza stan zapalny i wzmacnia układ odpornościowy dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy.

Kolagen rybi

KOLAGEN WOŁOWY

Kolagen wołowy powstaje w wyniku wygotowywania krowich kości, tkanki łącznej, chrząstki lub skóry (mniam!). – po wysuszeniu i sproszkowaniu produkty z nich można znaleźć na półkach w postaci żelatyny lub hydrolizowanego kolagenu.

Chociaż może nie smakuje zbyt dobrze, kolagen wołowy może się pochwalić wieloma korzystnymi skutkami dla zdrowia: może pomóc złagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, zahamować starzenie się, wspomóc trawienie i zdrowie jelit, wspomóc zdrowie paznokci i włosów, poprawić jakość snu i zapobiec utracie gęstości kości.

KOLAGEN Z BŁONY SKORUPKI JAJA KURZEGO

Nieco mniej popularny, ale równie skuteczny, jest wegetariański kolagen na bazie błony skorupki jajka, który szczyci się unikalnym naturalnym składem: zawiera kolagen typu 1, typu 5 i typu 10, a także glukozaminę, kwas hialuronowy, elastynę i keratynę.

Organizm wchłania go równie dobrze w formie hydrolizowanej, jak i naturalnej, a dzięki zawartości substancji bioaktywnych do uzyskania zauważalnych efektów potrzebne są znacznie niższe dawki.

KOLAGEN Z KURCZAKA

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w jaki sposób kolagen pozyskiwany z kości i skóry kurcząt może w końcu sprawić, że ból stawów zniknie…

Taki kolagen zawiera chondroitynę i glukozaminę – dwa związki, które pomagają odbudować chrząstkę. Jeśli szukasz ich w produktach bez recepty, możesz zauważyć, że ich cena jest dość wysoka, ale na szczęście istnieje „przyjaźniejsze” rozwiązanie – kolagen z kurczaka, który jest uważany za naturalne źródło tych związków.

Nie tylko łagodzi ból stawów, ale także wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega autoimmunologicznym stanom zapalnym, poprawia nawilżenie skóry i wspiera zdrowie błony śluzowej jelit, dzięki czemu nie występuje zespół nieszczelnego jelita, który jest jedną z głównych przyczyn różnych alergii pokarmowych, chorób tarczycy i zaburzeń autoimmunologicznych.

KOLAGEN SYNTENTYCZNY

Jest to kolagen sztucznie wytwarzany przez fermentację drożdży i bakterii, posiadający wiele właściwości naturalnego kolagenu i mogący wyróżniać się w procesie regeneracji tkanek.

Źródło samego kolagenu decyduje o tym, jaki rodzaj kolagenu wprowadzamy do organizmu.

Przypominamy, że spośród 28 typów 1, 3, 5 i 10 są kluczowe dla zachowania młodego wyglądu, zdrowia stawów i jelit oraz dobrego samopoczucia.

Dlatego uważaj, aby zawsze wybierać produkt, który nie zawiera kolagenu pochodzącego wyłącznie z jednego źródła, ponieważ co do zasady nie obejmuje on wszystkich czterech typów kolagenu.

Witamina C

Aby wyprodukować jego odpowiednią ilość, organizm potrzebuje też dodatkowej pomocy.

Podobnie jak budowa przebiega znacznie szybciej, gdy zespół może polegać na dodatkowej pomocy maszyn, synteza kolagenu jest również znacznie lepsza, gdy organizm może liczyć na pomoc dwóch elementów. Mowa o witaminie C i MSM.

WITAMINA C

Witamina C to ta, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu:

MSM

 • skóry,
 • kości,
 • chrząstek
  oraz
 • zębów i dziąseł.

MSM

Podobnym działaniem może się pochwalić także MSM, inaczej minerał piękna.

To siarka organiczna i jeden z podstawowych budulców naszego życia. To trzeci – po wapniu i fosforze – najczęściej występujący minerał w Twoim organizmie, który jednocześnie odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu.

KIEDY PRZYJMOWAĆ KOLAGEN?

Wiele osób uważa, że efekty są najbardziej zauważalne, gdy suplement kolagenowy jest przyjmowany na pusty żołądek, kiedy organizm ma największą zdolność do rozkładania białka.

Prawda jest jednak następująca: przed lub po śniadaniu, w środku dnia lub wieczorem…

Decyzja należy do Ciebie – kolagen przyjmuj, kiedy Ci pasuje, ważne jest tylko, żebyś o nim nie zapomniała. Jeżeli uda Ci się włączyć przyjmowanie kolagenu do codziennej rutyny, jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

SKUTKI UBOCZNE KOLAGENU

Skutki uboczne przyjmowania kolagenu są znikome, ponieważ jest to białko naturalnie występujące w organizmie.

Niemniej jednak, łagodniejsze skutki uboczne mogą wystąpić, jeśli zignorujesz instrukcje producenta i zwiększysz zalecane dzienne spożycie, chcąc nadrobić stracony czas. Mogą wtedy wystąpić:

 • biegunka,
 • nieprzyjemny posmak w ustach,
 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • bezsenność,
  czy
 • wysypka skórna.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność w przypadku alergii na ryby, skorupiaki lub jaja, ponieważ suplement diety może zawierać te alergeny. Przed zakupem należy zawsze sprawdzić etykietę produktu.

Który kolagen wybrać

KTÓRY KOLAGEN WYBRAĆ?

Postać hydrolizowana, różne źródła, witamina C, MSM…

Wybór jest ogromny, dlatego nie dziwi fakt, że można dostać zawrotu głowy.

Przyznajemy, że nasze dążenie do znalezienia odpowiedzi na pytanie, który kolagen jest najlepszy, było nie lada wyzwaniem…

Gdy już zrozumieliśmy, jak wielki wpływ to białko ma na Twoje ciało, chcieliśmy znaleźć idealne rozwiązanie.

Oczywiście nie mogliśmy znaleźć tego, czego chcieliśmy w zalewie produktów, więc postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć rozwiązanie, które spełniałoby wszystkie najwyższe standardy.

Pragniemy bowiem tego, co najlepsze, dla siebie, naszych najbliższych i wszystkich osób, które nam zaufały. Dlatego z ogromną radością możemy powiedzieć, że w końcu mamy rozwiązanie – kolagen Golden Tree Premium Collagen Complex, które łączy w sobie wszystko, czego Twoje ciało potrzebuje.

To doskonały produkt, która zawiera sproszkowany hydrolizowany kolagen z trzech różnych źródeł:

 • hydrolizowany kolagen RYBI,
 • hydrolizowany kolagen WOŁOWY,
  i
 • hydrolizowany kolagen z błony skorupki KAKA kurzego.

Oznacza to, że masz do czynienia z rozwiązaniem, które pomoże Ci zaspokoić potrzeby organizmu i zapewnić mu kolagen typu 1, 3, 5 i 10.

A to jeszcze nie wszystko!

Przypominamy, że mówimy o młodzieńczym wyglądzie, oraz że w grze są Twoje samopoczucie, zdrowie, energia i pewność siebie. Dlatego dopracowaliśmy sprawę w każdym najmniejszym aspekcie.

Oprócz witaminy C i MSM, które są niezbędne do maksymalnej produkcji kolagenu w organizmie, nasze rozwiązanie zawiera dwa inne składniki…

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy

Pierwszy z nich to kwas hialuronowy, znany z tego, że sprzyja nawodnieniu tkanek i działa jak swego rodzaju lubrykant.

Nie dziwi więc fakt, że osoby borykające się z suchą i pomarszczoną skórą cierpią na niedobór tego ważnego składnika.

KRZEM

Krzem

Golden Tree Premium Collagen Complex zawiera również krzem, który sprawia, że nasza formuła jest doskonała w każdym calu. Jest to właściwie składnik, który dba o to, by Twoje stawy działały jak nasmarowane. Dzięki temu możesz cieszyć się codziennymi czynnościami.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW PREMIUM COLLAGEN COMPLEX

5-zvezdic-150x20

Trzy lata temu ortopeda wpisał mnie na listę oczekujących na operację kolana. Ponieważ i tak miałam czekać trzy lata, postanowiłam wypróbować wasz kolagen. Stosuję go regularnie już prawie trzy lata i stan mojego kolana tak się poprawił, że operacja nie będzie potrzebna. Ponieważ przyjmowanie kolagenu nie sprawia mi problemu, jestem przekonana, że będę go stosować do końca życia, bo dał mi możliwość normalnego chodzenia i nawet jazdy na rowerze.

Nadzieja U. [zweryfikowana klientka]

5-zvezdic-150x20

Kolagen stosuję od kilku lat, jestem zadowolona. Nie mam już problemów z łamliwymi paznokciami, moje włosy są dobrej jakości (tak mówi mój fryzjer), moja skóra wygląda na młodszą, niż jest (zwykle ludzie dają mi o 5-8 lat mniej, a mam 47 lat). Poleciłam ten produkt koleżankom z pracy, które również stały się jego regularnymi użytkowniczkami. Odpowiada mi stosunek ceny do jakości, kupuję od razu większy zestaw (6 sztuk), bo bardziej się opłaca.

Sandra S. [zweryfikowana klientka]

5-zvezdic-150x20

Super smak, dobrze się rozpuszcza, samopoczucie mam lepsze, mniej bólu mięśni, stawów i kości. Na pewno zamówię ponownie. Polecam.

Barbara K. [zweryfikowana klientka]

5-zvezdic-150x20

Ten kolagen w proszku stosuję od prawie 3 miesięcy. Widzę, że poprawił się stan paznokci i włosów. Gorąco polecam każdemu. Podziękowania dla zespołu Golden Tree!

Daria S. [zweryfikowana klientka]

kolagen w proszku Golden Tree Premium Collagen Complex

 

Szkoda, byś traciła czas na poszukiwanie kolagenu na stawy i zdrowie jelit lub specjalnych produktów do pielęgnacji skóry, gdy istnieje kompleksowe rozwiązanie, które w pełni zaspokoi potrzeby Twojego organizmu i zapewni Ci doskonałe rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

Poza tym nie masz nic do stracenia.

Poniewać w 100% wierzymy w działanie Golden Tree Premium Collagen Complex, jesteśmy gotowi zwrócić Ci całą kwotę zakupu, jeżeli nie zauważysz zmian.

Dlatego czym prędzej skocz do naszego sklepu internetowego i zamów swój kolagen w proszku Golden Tree Premium Collagen Complex.

Pamiętaj – zapasy są ograniczone!


Udostępnij

O Michale

Napisał Michał Grzelak, współzałożyciel portalu Golden TREE o aktywnym i zdrowym stylu życia, który każdego miesiąca odwiedza ponad 100 000 osób.

POLECAMY
Produkt wspomniany w artykule.
Stworzony wg najwyższych standardów jakości.
Dzięki odpowiednim wskazówkom i informacjom uda się każdemu - także Tobie!
Wpisz swój e-mail i otrzymuj bezpłatne porady, które pomogły już ponad tysiącom Polaków.
Zostańmy przyjaciółmi